Strony

środa, 8 sierpnia 2012

Co nasza skóra lubi najbardziej


W pielęgnacji skóry całego ciała doskonale sprawdza się naturalny ocet jabłkowy. Sprawia on, że skóra jest napięta i wygładzona, kwasowa warstwa ochronna skóry jest zregenerowana a także poprawia się przemiana materii w skórze. W efekcie, tanim kosztem i w bardzo przyjemny sposób, uzyskujemy piękną, zdrową skórę.

Masaż octem jabłkowym.
2 łyżki octu jabłkowego wymieszać w szklance dobrej jakości wody i takim płynem natrzeć całe ciało. Nie wycierać, pozostawić do wyschnięcia.
Aby zwiększyć wartości kosmetyczne octu jabłkowego możemy przygotować sobie ocet ziołowy - z ziela o interesujących nas właściwościach, bądź kwiatowy - wykorzystując same kwiatostany ziół.


Ocet z kwiatów nagietka.
Pół słoika kwiatów nagietka, zerwanych w słoneczny dzień, w południe (wtedy wszystkie składniki ziela są niezwykle aktywne) zalewamy własnej roboty octem jabłkowym, zakręcamy słoik i pozostawiamy w temperaturze pokojowej na 14 dni. Po tym czasie zmacerowane kwiaty odciskamy a ocet przelewamy do czystego, wyparzonego słoika, zakręcamy.

Ten ocet, nagietkowy, najlepiej nada się dla cery z wypryskami, trądzikowej, tłuszczącej się.


Ocet z żółtlicy.
Pół słoika ziela (całej rośliny) żółtlicy, zalać w szklanym słoiku octem jabłkowym, własnej roboty. Macerować przez 14 dni, odcisnąć ziele i zlać ocet do szklanego słoika, zamknąć.

Żółtlica jest zielem, które rośnie dość powszechnie wszędzie. Na działce jest zmorą właścicieli i jest tam traktowana jak chwast. Niesłusznie bo żółtlica jest cenną rośliną leczniczą.

Żółtlica nie była w Polsce nigdy lekiem oficjalnym. Miała tylko znaczenie w medycynie ludowej i była mało popularnym ziołem. Używana głownie była do leczenia ran, wyprysków, zmian troficznych skóry i jako środek wzmacniający oraz odżywczy. Formy użycia ziela były proste: wyduszony sok, a raczej macerat, pogniecione ziele, maść ze świeżego ziela. Doskonałe do leczenia ran, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, egzemy, oparzeń, owrzodzeń jest utarte świeże ziele z olejem lnianym i tranem pół na pół.
 H. Różański.http://rozanski.li/?p=338

Ocet z żółtlicy  ma zastosowanie do pielęgnowania cery suchej, naczyńkowej, rumieniowej, zaskórnikowej, z przebarwieniami i wysiękami, łuszczycowej i alergicznej.



Ocet lawendowy.
Pół słoika kwiatów i listków lawendy zalać, w szklanym słoiku, własnej roboty octem jabłkowym. Macerować zioła przez 14 dni a potem odcisnąć je przy pomocy gazy bawełnianej, zlać do słoika.

Ten, pięknej barwy i o cudownym aromacie,ocet  ma zastosowanie do tonizowania skóry całego ciała, włosów. Jest dobry dla wszystkich typów skóry. Pobudza krążenie skórne, niweluje obrzmienia.

Ocet jabłkowy i jego wersje: owocowa, ziołowa  mają doskonały wpływ na skórę. Dotyczy to także wysypki, egzemy, pokrzywki czy innych zmian o charakterze alergicznym. Należy jednak, w takim przypadku, podkreślić, że stosując ocet jabłkowy usuwamy tylko objawy - zaczerwienienie, opuchliznę, świąd - nie usuwamy jednak przyczyny.
Jak usunąć przyczyny alergii? Aby się tego dowiedzieć, skoczcie na Biosłone.
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob


 Przygotowuję aktualnie (robi się :) ) ocet ziołowy dla panów - specyfik do nacierania skóry twarzy po goleniu. Zioła, które wykorzystam to: rozmaryn, kwiaty oregano, listki lawendy, listki szałwi.
Jak się zrobi to pokażę. :)

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz