Strony

poniedziałek, 7 maja 2018

Różanecznikowy wąwóz i... wesele w ogrodzieW końcu wybrałam się do Ogrodu Brzoskwinia. Prywatny ogród Pana Adama Uznańskiego,  położony w Brzoskwini a właściwie na granicy Brzoskwini i Nielepic, można obejrzeć bezpłatnie. Bardzo mili Gospodarze, jeśli uda nam się Ich spotkać, przyjmą nas mile. Ogród położony wśród pagórków, lasów, dolinek, pól - cudnie. Cisza, cisza, cisza i... śpiew ptaków. Słońce.
Chciałam zobaczyć różanecznikowy wąwóz. Powstał on po zrekultywowaniu terenu, który był niegdyś wysypiskiem śmieci a teraz to prawdziwa atrakcja.  Białe, żółte, pomarańczowe, różowe, bordowe, niebieskie różaneczniki, zwane też rododendronami i azalie zachwycają urodą i pachną cudnie. Różanecznikowy wąwóz wspina się lekko w górę a potem przechodzi alejką w kierunku sporej polany. Na polanie odbywają się przyjęcia weselne i okolicznościowe - piękne, niecodzienne miejsce na każdą, wyjątkową okoliczność.
Warto, w którąś słoneczną niedzielę zawitać do Ogrodu Brzoskwinia, bo nic tak nie poprawia nastroju, relaksuje, koi jak sam na sam z przyrodą, w miejscu stworzonym z pasją, miłością i znawstwem.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz