Strony

czwartek, 1 marca 2012

Nowy look dla kwiatów i mieszkaniaNajprostszym sposobem na nowy wygląd mieszkania jest wprowadzenie doń kwiatów. Równie ciekawe i zauważalne natychmiast efekty, daje wymiana doniczek. Właściwie, doniczką jest pojemnik, w którym rosną kwiaty, posiadający w dnie otwory do wypływu nadmiaru wody z podlewania. Osłonka zaś to pojemnik, którym osłaniamy doniczkę ze względów estetycznych, gdyż obecnie doniczki są wykonane najczęściej z plastiku i są po prostu brzydkie a nawet, jak mówi profesor Zbigniew Pindel - wielki znawca i miłośnik kwiatów (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie), a nawet ohydne. :)

Ja, kupując rośliny doniczkowe, zawsze pozostawiam je w doniczkach, w których wyrosły a prawdziwe donice: gliniane i glazurowane, traktuję jako osłonki.

Doniczka może naprawę wiele zmienić w mieszkaniu. Jest to, najtańszy z możliwych, sposób na zmianę klimatu, na nowe spojrzenie. To zawsze skutkuje poprawą nastroju i to sobie zafundujcie na wiosnę. :)

Najlepiej w tym celu spojrzeć wnikliwie na swoje mieszkanie i zobaczyć: co i gdzie można zmienić. Może dokupić nowe rośliny, inaczej je ustawić, 'przegrupować'? W drugim kroku powłóczyć się po marketach, które mają w swojej ofercie kwiaty więc mają też donice (Liroy Merlin, Castorama, Ikea, Jysk, Obi). Przyjrzeć się oferowanym tam doniczkom i zobaczyć oczyma wyobraźni nowy look swojego mieszkania i zdecydować się na zakup, zdecydować się na zmiany.
 Możliwości jest wiele dlatego nie pójdzie Wam łatwo ale warto to zrobić.                                Klasyczne: białe i kremowe. Pasują do każdego wnętrza.Klasyczne kształty ale bardzo kolorowe. Można zdecydować się na jeden kolor  albo pójść w wielobarwność. Bardzo ciekawy, ciepły efekt.                                                           Tradycja i elegancja.

                                            Różne formy i wielkości z tej samej rodziny.

Piękne, od niedawna w wielu pastelowych kolorach, szklane osłonki. Wykonane ze szkła przezroczystego, barwionego, z efektem "spękania". Ze względu na strukturę szkła pięknie rozświetlają wnętrze i wprowadzają radosny nastrój.

Moje ulubienice. Pokazały się niedawno. Mają piękne pastelowe barwy, proste kształty i ciekawe, delikatne wzorki w trzej rodzajach. Wiosennie cudne. Cukiereczki.


W nowoczesnych, prostych wnętrzach bardzo ciekawy efekt można uzyskać poprzez zastosowanie pojemników metalowych.
Osłonki z trawy, liści bananowca, bambusa, wikliny.Ceramiczne, w stylu etno.Znasz-li ten kraj gdzie cytryna dojrzewa?
Tak, jest prawdziwa, nie sztuczna...


.


3 komentarze:

  1. ooooo cytata z mojego ulubionego profesora!!! jak miło!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę? Jestem mile zaskoczona. Ja znam profesora Zbigniewa Pindla od niedawna. Byłam na kilku Jego wykładach z cyklu: "Ogród na parapecie" i tak stał się moim idolem.:)

    OdpowiedzUsuń