Strony

czwartek, 10 stycznia 2013

ChodźCo robić by mieć dobry nastrój? Chodzić.
Moja przygoda z Nordic Walking (NW) zaczęła się siedem lat temu. Miałam wtedy spore problemy zdrowotne, wynikające głównie z nadmiaru stresu. Pewnej wiosennej, kwietniowej niedzieli, podczas spaceru po lesie, mój organizm odmówił  posłuszeństwa. Towarzyszący mi syn, podał mi leszczynowego kija a potem drugiego i tak, zaczął się mój romans z kijami....Tamtego dnia, za sprawą leszczyny, wróciłam do domu o własnych siłach, naładowana energią i w dobrym humorze. Jeszcze tego samego wieczoru, usiadłam do komputera i zamówiłam kije. Zamówiłam kije marki Exel, ponieważ przekonał mnie to tego fakt, że sprzedawca, pierwszy w Polsce propagator NW, też, jak pisał, zaczynał na leszczynie. :)

Dużo by pisać o wrażeniach jakich dostarczałam sąsiadom, obserwatorom wędrówek z kijami, dzieciom... Gdybym wówczas zapisywała komentarze, którymi mnie częstowano, to być może dziś byłby to materiał na niezły kabaret...Nie było łatwo ale korzyści z tych wędrówek wynagradzały mi te wszystkie uszczypliwości bliźnich.
Dziś NW uprawiają, w mojej okolicy, tłumy. Również ci, co kiedyś mieli ze mnie niezły ubaw...Nie rewanżuję się... :)

Teraz mam dwie pary kijów Exel, więc moi przyjaciele i znajomi, których goszczę, mogą zrelaksować się ze mną na leśnych wędrówkach: dotlenić organizm, mieć kontakt z przyrodą, rozruszać mięśnie, odzyskać dobry humor, i ... zakochać się w kijach, zakochać się w chodzeniu, zyskać zdrowie.

Gorąco Was namawiam na ten rodzaj rekreacji, szczególnie przydatny w czasach oszalałych kretynów, porażającego chamstwa i dramatycznej głupoty. Wędrówki z kijami pozwalają złapać do tego należny dystans.

Na leśnych szlakach można poznać ciekawych ludzi i takie leśne rozmowy są niezwykle budujące i kształcące.
Sprawdźcie sami. Chodźcie...Najlepsze są kije Exel. Tutaj nie warto oszczędzać, podobnie jak na dobrych butach - są ważne. Cała reszta  nie ma znaczenia, to tylko gadżeciarstwo... ale miłe. :)
http://nwshop.pl/kije-nordic-walking,c111.html

Więcej o Nordic Walking:
http://nordic.walking.prv.pl/


.
.

1 komentarz:

  1. Klaro,gratuluje bloga,uroczy.Wspaniate posty,zdjecia.Jestem zwolenniczka ruchu i zdrowego trybu zycia.Prosze powiedz jaki model kijkow polecasz.Exel...
    Slonca w sercu na kazdy dzien
    mirucha

    OdpowiedzUsuń