Strony

czwartek, 5 grudnia 2013

Choinkowo cytrusowo



Mała naturalna choinka. Pachnąca cytrusami, anyżem, cynamonem. Marzenia o takiej choince mogą spełnić się bez większego trudu. Wystarczy już zacząć gromadzić, przygotowywać stopniowo, naturalne ozdoby. Dziś cytrusowo. Najprostszy sposób na piękne, aromatyczne ozdoby: pomarańczę, cytrynę, limonkę pokroić w plasterki o grubości około 3 mm (skurczą się podczas suszenia), rozłożyć na kratce (przewiew) lub, tak jak ja, na przykręconym kaloryferze (lekko ciepły).  I tyle! Teraz cytrynowe, pomarańczowe i limonkowe krążki  mają czas, na wysuszenie
(muszą suszyć się powoli, długo, żeby zachować kolor i kształt) a potem będą cudną ozdobą małego drzewka. Kolory i zapach cytrusów świetnie łączą się z brązem gwiazdek anyżu i cieniutkimi laseczkami cynamonu. Można pozłocić kilka orzechów lub maleńkich jabłuszek. Teraz najważniejszym jest wysuszenie głównych ozdób - cytrusów. Resztę ozdób, wszystko naturalne, gromadźcie powoli.




..

1 komentarz:

  1. Bardzo spodobał mi się ten pomysł, to taka idealna aromaterapia - i jaka ładna. Aż szkoda, że moje choinki nie są pod dachem. :)

    OdpowiedzUsuń