Strony

piątek, 3 stycznia 2014

Coś z Darów NaturyDary Natury - firma zielarska, która dostarcza doskonałej jakości ziół: mieszanek, herbatek, suszonych owoców, syropów, przypraw, kawy, olejów, nasion, miodu. Wszystkie  produkty pochodzą z Podlasia, z terenów nadleśnictwa Rudka. Zobaczcie sami.  


Żołędziówka.
Wzmacnia wątrobę, żołądek, śledzionę. Polecana na wzmocnienie i przy zaburzeniach żołądkowych.
Napar ma neutralny smak a mówiąc wprost jest bez smaku. Oprócz prażonych żołędzi (98%) mieszanka zawiera imbir, cynamon, goździki, kardamon. Dodatkowa porcja kardamonu, dodana do parzenia, powoduje, że napój ma ciekawszy i bardziej wyrazisty smak.


Czosnek niedźwiedzi.
Roślina zielona. Liście podobne do liści konwalii. Ma bardzo krótki okres zbioru - tylko w maju. Potem liście zanikają. Jesienią chciałam kupić, na targach ogrodniczych, cebulki czosnku niedźwiedziego, żeby mieć go w ogrodzie. Nawet udało mi się trafić na panią, która ma te cebulki w ofercie. Niestety, jak powiedziała: - ma, ale nie wie gdzie... :D (liście już zanikły) więc dopiero wiosną umówiłyśmy się, że będzie miała cebulki wraz z liśćmi.
Czosnek niedźwiedzi ma podobne właściwości do zwykłego czosnku, ale jest delikatniejszy w smaku i zapachu. Chlorofil zawarty w liściach jest dodatkowym atutem tej rośliny. Czosnku niedźwiedziego możemy używać do posypek, jajecznicy, sosów, zup, sałatek, zapiekanek - wszędzie tam, gdzie  przyda się delikatny aromat czosnkowy i mocna zieleń  liści. Udało mi się kupić go w Rossmannie.


Przyprawa do rosołu.
Skład: ziele angielskie, koper, cebula, czarny pieprz, pietruszka, tymianek, liść laurowy, lubczyk, marchew, seler, por. Dobrze skomponowane proporcje. Dla podkręcenia koloru i smaku rosołu dodaję do niego, od niedawna, nieco kurkumy, przed podaniem.Wszystkie produkty nie zawierają glutenu.

1 komentarz: