Strony

piątek, 31 stycznia 2014

Tryptyk zimowy III - humorystycznie...W zimie, kiedy na dworze jest minus dziesięć stopni, wlewam do termosu gorącą herbatę i idę na spacer po lesie. Dwie godziny później nadal jest zimno jak diabli, ale gdy otwieram termos, w środku jest gorąca herbata. Zgadza się? 
Potem, w środku lata, kiedy na dworze jest plus czterdzieści, wlewam do tego samego termosu zimną lemoniadę. Dwie godziny później, gdy umieram z gorąca, otwieram go i w środku nadal jest zimna lemoniada. 
Mam do was pytanie: Skąd termos wie? 
Jonathan CarrollZima. Dwa jelenie stoją na paśniku i żują ospale siano nałożone tu przez leśniczego Jarka. W pewnej chwili jeden z jeleni mówi:
- Chciałbym, żeby już była wiosna. 
- Tak ci mróz doskwiera?
- Nie, tylko już mi obrzydło to stołówkowe jedzenie!
 Sekretarka mówi do zapracowanego biznesmena:
- Panie prezesie, zima przyszła!
- Nie mam teraz czasu, powiedz jej żeby przyszła jutro! A najlepiej niech wcześniej zadzwoni, to umówisz ją na konkretną godzinę.


Pewnego roku zima była tak ostra, że nawet prawnicy trzymali ręce we własnych kieszeniach...


Środek mroźnej zimy, las, śniegu po pas. Przez zaspy przedziera się wkurzony niedźwiedź. To złamie choinkę, to przewróci paśnik, to sponiewiera wilka - krótko mówiąc - wściekły! Chodzi i gada:
 - I po jakiego czorta ja piłem kawę we wrześniu...

Zima – ostatnia już, czwarta z pór roku. Następuje po jesieni, zapętla się w czasie i wskakuje w Nowy Rok. Trwa kilka miesięcy (przez efekt cieplarniany czasami mniej niż miesiąc), jednak mimo efektu cieplarnianego w Polsce trwa pół roku a czasami siedem miesięcy (zima 2010/2011 – od listopada do maja) po czym przechodzi w wiosnę. Podczas zimy chodzi się okutanym w wiele szalików, czapek, rękawiczek, kurtek i innych kalesonów, a to wszystko obwiązane sznurkiem i owinięte wokół szyi. Zimą można spotkać wiele bałwanów.Głównym zadaniem zimy jest obladzanie, szronienie, śnieżenie, zawiewanie, zamiatanie . Jej ulubionym zajęciem jest zaskakiwanie drogowców.
Nonsensopedia

                           Hu! hu! ha! Hu! hu! ha! Nasza zima zła!


1 komentarz:

  1. Wszystkie anegdotki fajne ale ta z niedźwiedziem pozostałe przebija.

    OdpowiedzUsuń