Strony

sobota, 26 listopada 2011

Kichaj na to


Spotkał katar Katarzynę -
A - psik!
Katarzyna pod pierzynę -
A - psik!
[…]
Przed godziną jedenastą -
A - psik!
Już kichało całe miasto -
A - psik!
J. Brzechwa. Katar

Mam katar, kaszlę, jest mi zimno a potem gorąco, pocę się, boli mnie głowa, jestem osłabiona, nie mam na nic ochoty. Jestem chora.
Takie objawy, zwykle skłaniały mnie do zażywania różnych leków: Aspiryny Rutinoscorbinu, Echinacei, Coldrexu, Oscillococcinum, syropów, witamin…Oj, było tego, oj było…
Tymczasem wszystkie te specyfiki, którymi raczymy się sami albo, którymi raczy nas medycyna nie są nam potrzebne do zdrowia.
Do zdrowia potrzebna jest nam choroba. Tak, do zdrowia jest nam potrzebna infekcja bakteryjna bądź wirusowa. Domyślam się, że w tej chwili jesteście zszokowani a nawet może posądzacie mnie o utratę zmysłów :).  Zatem do rzeczy.
Katar , kaszel, przeziębienie nie są chorobami dróg oddechowych. Lepiej - w ogóle nie są to choroby ale… objawy oczyszczania organizmu z toksyn . W tym przypadku chodzi konkretnie o ropę, którą jej ‘twórcy’ -  bakterie i wirusy, wytwarzają  po to aby oczyścić nasz organizm ze zdefektowanych, chorych a nawet rakowych komórek. W ten prosty sposób, bez jednej pigułki, organizm jest utrzymywany w należytej czystości co przekłada się na ogólną kondycję, czyli odporność na choroby.
Skoro tak, to co się dzieje jeśli, mając chorobę infekcyjną, sięgamy po pigułki, mikstury, syropy - czyli leczymy infekcję ?
Otóż  jest to prosta droga do tworzenia w organizmie  ropni bo ropa jest gromadzona w naturalnych jamach ciała – opłucnej, osierdziu, otrzewnej, zatokach, stawach… Cieszymy się, że tak szybko wyszliśmy z infekcji  gdy tymczasem, po cichu, sami fundujemy sobie o wiele gorsze choroby w przyszłości, bowiem każda zablokowana lekami infekcja czyli zablokowane oczyszczanie organizmu to w konsekwencji poważne choroby - płuc, serca, zatok, stawów. Chorują te narządy, w których organizm zgromadził  ropę, której nie pozwoliliśmy  ewakuować się z niego (organizmu) w sposób naturalny.
Choroby infekcyjne mają więc charakter prozdrowotny o ile sami na to pozwolimy.
Jednak :
Mam katar, kaszlę, jest mi zimno a potem gorąco, pocę się, boli mnie głowa, jestem osłabiona, nie mam na nic ochoty. Jestem chora.
Jak sobie pomóc? Najlepiej infekcję odchorować, w takim tempie jak tego zażyczy sobie organizm - nie popędzać, nie pomagać, nie blokować.
Odpoczywać, wygrzewać się i czekać na lepsze dni. Wkrótce objawy miną a my poczujemy się jak narodzeni na nowo. To doskonałe samopoczucie, jakim obdarzy nas organizm  po przejściu infekcji jest znakiem, że  wyszła nam ona na zdrowie.
Wszystko o istocie chorób infekcyjnych znajdziecie tutaj:
http://www.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych/kaszel-i-katarBrak komentarzy:

Prześlij komentarz