Strony

czwartek, 2 maja 2013

Henna, a po hennie... Biokap

Skończyły mi się stare zapasy henny. Nie miałam ochoty na kolejne, dość czasochłonne zabawy z tą farbą do włosów. Ponieważ od ostatniego hennowania minęło sporo czasu (ponad miesiąc) i włosy były prawie wolne od barwnika, a odrosty wyglądały fatalnie, postanowiłam użyć tym razem jakiejś delikatnej farby chemicznej. W aptece zauważyłam włoskie farby Biokap. Kupiłam i zastosowałam. Najpierw zrobiłam próbę na pasmie włosów z tyłu głowy a skoro nie wyszły na zielono, ;) to przystąpiłam do dzieła.Oto efekty:


Włosy po farbie i po odżywce z amlą (1 łyżka amli + 1 łyżka henny zmieszane z jogurtem domowym) i wygładzeniu za pomocą prostownicy.


                                                           Świeżo po farbie.Zastosowałam farbę z serii Nutricolor, o odcieniu 6.4. We wzorniku wyglądała na ciemniejszą, ale taki efekt mnie zadowala. Najbardziej jednak zadowolona jestem z faktu, że można po hennie zastosować farbę bez żadnych dramatycznych komplikacji.


.

6 komentarzy:

 1. Bardzo ładny kolor Ci wyszedł i widać, że farba nie niszczy włosów, są bardzo ładne i lśniące! Ja też farbowałam Biokapem, ale na blond i efekt również był fantastyczny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tym pierwszym farbowaniu Biokapem, pozostałam już przy tej farbie i muszę powiedzieć, że doskonale trzyma kolor. Nie zauważam, żeby się kolor wypłukiwał, jak ma to miejsce przy hennie. Może kiedyś do henny wrócę, bo jednak włosy po niej są grubsze i robią wrażenie silnych, mocnych. :D

   Usuń
 2. tez się zastanawiam czy kolejnym razem nie pomalować włosów jaką pół chemiczną farbą bo niestety kolor po hennie wciąż mi nie odpowiada w zupełności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem bardzo zadowolona z farby Biokap, o której piszę. Polecam.

   Usuń
 3. jaki miałaś swój kolor włosów ? tzn. po poprzednim farbowaniu? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo podobny, po hennie.
   http://klara27-klara.blogspot.com/2013/02/barwy-wosa-henna.html

   Usuń