Strony

wtorek, 1 kwietnia 2014

Rytm & blues

Życie w zgodzie z naturą. Co to znaczy?
Powtarzające się rytmicznie procesy, zachodzące w otaczającym nas świecie, to naturalny porządek rzeczy. Oznacza to, że nic wokół nas nie dzieje się przypadkiem, chaotycznie, bez uzasadnienia, bez określonego porządku. Najważniejsze rytmy to rytmy przyrody i rytmy życia. Są ze sobą ściśle powiązane: łączą się, przenikają, nakładają na siebie, wynikają z siebie. Są niezbędne. Wszystko dzieje się w rytmie początku, rozwoju, pełni, wyciszenia.
W tym rytmie toczy się dzień, tydzień, pory roku. W takim samym rytmie (początku, rozwoju, pełni, wyciszenia) toczy się nasze życie: to rytm dzieciństwa, młodości, dojrzałości, starości.
Życie w harmonii z naturalnymi rytmami jest kluczem do dobrego zdrowia fizycznego, siły i równowagi ducha.
Kiedy nałożymy rytm zdrowia na rytm życia to:
Wiosną, która jest początkiem, dzieciństwem, porankiem,  warto zacząć  wszystko od nowa, czyli wejść w odnowę. To dobry czas na oczyszczanie organizmu, zabiegi kosmetyczne: oczyszczanie, peelingi, maseczki, na wejście w wybrany rodzaj sportu na powietrzu, dotlenienie, nabranie mocy ze słońca.
Wiosną przyroda też zaczyna swój rytm: rozwijają się pąki, liście a potem kwiaty ziół dając nam tym samym szansę na dodatkową odnowę mocą ziół: pokrzywy, mniszka, brzozy…
Latem jest czas pełni życia, młodości, korzystania z uroków i darów lata: powietrza, słońca, wody. Latem nie wykonujemy żadnych kosmetycznych zabiegów ani kuracji. Korzystamy za to w pełni ze słońca, powietrza, wody. Żyjemy pełnią lata.
Jesienią jest czas na zebranie owoców naszego działania dla zdrowia i urody, okres dojrzałości. Zebranie owoców i przechowanie ich w spiżarni życia na okres zimy, okres dojrzałości. Można wprowadzić zabiegi kosmetyczne podtrzymujące skórę w dobrej formie.
Zimą wyciszamy się, odpoczywamy. Żyjemy jakby pogodną, zdrową ‘starością’ bo dobrze  wykorzystaliśmy poprzednie rytmy życia. Wówczas zima nam nie straszna, podobnie jak starość. W kuracjach dla zdrowia i urody najlepiej zimą stosować kąpiele ziołowe lub mineralne.
Blues naszego życia nie musi być monotonny. Jeśli przyjmiemy właściwy naturze rytm, to zapanuje w nas spokój, zdrowie, szczęście. Więc żyj:
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam…"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz