Strony

piątek, 28 listopada 2014

CzytelniaCzy znacie najgorętszą książkę ostatnich miesięcy? Wiem, wiem nie łatwo było ją dostać. Pierwszy nakład rozszedł się błyskawicznie a na kolejny musieliśmy poczekać i to długo. W tym czasie (oczekiwania) za sprawą NTV można było poznać zasadnicze poglądy Jerzego Zięby na zdrowie, na kanale You Tube. Odbyło się sporo konferencji, wykładów i spotkań, na których Jerzy Zięba prezentował, wyjaśniał, odpowiadał na pytania. Bardzo szybko zniknęły z sieci: witamina D3 (w odpowiednio wysokich dawkach) i witamina K2-mk7. Firmy prowadzące diagnostykę podniosły ceny za wykonanie badania  poziomu metabolitu witaminy D  (badanie 25(OH) ) - w moim regionie z 70 zł wiosną do 115 zł w listopadzie. (!!!) Czyli,  wszystko po staremu: jak dotąd - farmacja i "lek-medy" rządzą. :D
Warto a nawet należy przeczytać tę książkę, Jest napisana tak, ze odnosi się wrażenie jakby autor prowadził z nami przyjazną rozmowę a nie naukowy wykład.
Z założenia książka skierowana jest do pacjentów i do środowiska lekarskiego, któremu autor wskazuje błędy, ale z ojcowską troską, by "..informacje zawarte w książce były pomocą a może źródłem inspiracji."
"Staram się wykazać - pisze autor - że przydatna lekarzowi wiedza,  to niekoniecznie tylko ta, którą nabył w czasie studiów uniwersyteckich. Kiedy wiedza jest nabyta z jednego źródła i uważana jest za wiedzę jedyną jaka istnieje, to jest to arogancja  i zarozumiałość, a przecież Hipokrates powiedział:
Różne to dwie rzeczy - świadomość siebie i zarozumiałość; pierwszą rodzi wiedza, drugą - nieuctwo"
W podanym linku zamieszczone są fragmenty książki:
http://ukryteterapie.pl/strona/uterapie


Wkrótce, ale nie tak szybko jak myślicie... :D napiszę o niektórych zagadnieniach poruszonych w książce. .

1 komentarz: