Strony

piątek, 9 grudnia 2011

Choinkowo, nastrojowo


Dobra zabawa, szczególnie w taki ponury deszczowy dzień, jak dziś. Może uda się zaczarować aurę?
Na pewno, po pierniczkowym weekendzie, będzie to kolejna porcja świątecznego nastroju.
Przygotujmy biżuterię:  różnej  wielkości  bombki, gwiazdki, cekiny, koraliki,  ozdobne szpilki, wstążki, taśmy i papier ozdobny, suszone kwiaty,  mech.
 
Podstawowe gadżety to: doniczka, okrągły patyczek  ( dł.33 cm), szara gąbka florystyczna, styropianowy stożek, pistolet do klejenia na gorąco. Wszystko można kupić w jednym miejscu – w Castoramie.
 
Przycinamy i osadzamy ciasno, w doniczce gąbkę florystyczną, mocujemy patyczek i nakładamy styropianową choinkę, sprawdzamy proporcje całości .Jeśli trzeba poprawiamy proporcje, przycinając patyczek lub, jeśli to możliwe, mocując głębiej elementy choinki.
Wszystkie główne elementy choinki; doniczka, patyczek i choinka będą zamocowane na stałe, za pomocą kleju, na koniec pracy.
Teraz przystępujemy do dekoracji poszczególnych elementów.
Styropianowy stożek ubieramy w papier, papierowa taśmę, lub okręcamy wstążka dekoracyjną, mocujemy czubek i ubieramy choinkę wg uznania, dekorujemy, odpowiednio do całości, pień drzewka. Wszystko  ustawiamy  ponownie w doniczce i mocujemy na stałe klejem florystycznym.
U spodu choinki komponujemy, na kleju, suszone kwiaty, maskujemy doniczkę mchem. W tym roku, ze względu na aurę mech czeka na nas w ogrodzie. Kto nie ma ogrodu może kupić sztuczny mech w kwiaciarni.
Dopełniamy kompozycję biżuterią tak, aby całość robiła na nas wrażenie.
Wszystkie ozdoby mocowałam klejem florystycznym ale można też zrobić to za pomocą ozdobnych szpilek, wtedy, po okresie świątecznym rozpinamy choinkę i przechowujemy ozdoby do następnych świąt.
Wykorzystałam do ozdoby choinki (głównie dół stożka) suszone kwiaty storczyka, Cały rok zbierałam opadające kwiaty i zostawiałam do naturalnego wysuszenia. Przydały się, jak znalazł. Wyglądają świetnie choć na zdjęciach jest to mało widoczne (ten efekt). Ot, kiepski ze mnie fotograf a i aparat najprostszy :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz