Strony

wtorek, 27 grudnia 2011

Rośliny o niezwykłych właściwościach - AloesNaszym przyjacielem w zdrowiu i urodzie jest aloes. Niewymagająca, łatwa w uprawie roślina. Szybko rozrasta się więc kiedy zdobędziemy małą roślinkę to,w niedługim czasie, osiągniemy taki oto efekt.


Kupiłam dwa małe aloesy. Teraz (półtora roku od zakupu) mam hodowlę na parapecie mimo, że często korzystam z dobrodziejstw tej rośliny.
Pierwszy mój aloes był mały
 

W trosce o urodę włosów, gdzie najczęściej jest wykorzystywany, aloes ma działanie oczyszczające, łagodzące i przywracające równowagę pH. Dzięki przeciwgrzybiczym i bakteriostatycznym właściwościom pomaga w problemach z łupieżem.
Najprostszym sposobem na wykorzystanie aloesu w pielęgnacji urody jest wcieranie świeżo wyciśniętego soku wraz z przezroczystym miąższem, w skórę głowy. To, oprócz dobroczynnego działania na skórę, daje także efekt w postaci błyszczących, miękkich włosów. Niewątpliwie dużą role odgrywają tu nawilżające właściwości miąższu z aloesu, który pokrywa łuski włosa, wygładzając go i nadając mu połysk.
Sok i miąższ z aloesu świetnie łączy się z innymi, naturalnymi środkami do pielęgnacji urody. 

Płyny do włosów:
*Mieszanka ziołowa Capivit (Herbapol) zmieszana w równych częściach z aloesem w płynie daje doskonały środek do pielęgnacji włosów.
Zdjęcie ze strony www  Herbapolu Kraków

*Wyciąg z pokrzywy i sok aloesowy (1:1) dla włosów skłonnych do przetłuszczania.

Maseczka:
2 żółtka i jedna łyżka miąższu aloesowego zmieszane razem dają doskonałej jakości maseczkę, którą warto położyć raz w tygodniu przy jakichkolwiek problemach z włosami.
Tonik:
Zawsze na zakończenie mycia włosów dobrze jest zakończyć zabieg wtarciem w skórę głowy miąższu, soku bądź toniku aloesowego*, pozostawić , nie spłukiwać.


*Tonik aloesowy – pomysł wzięty z zasobów Biosłone, autorstwa Józefa Słoneckiego. Ten uniwersalny płyn (zwany alocitem) jest stosowany nie tylko wewnętrznie w procesie oczyszczania organizmu ale też, w pielęgnacji skóry, włosów.
Wykonanie jest bardzo proste. Należy zmieszać w proporcji 1:1 sok z aloesu (sprawdzone - Laboratoria Natury, Natura Styl) z przegotowaną dobrej jakości wodą. Otrzymujemy płyn, który ja stosuje jako tonik do skóry i do włosów (po każdym myciu włosów spryskuję nim całe włosy i skórę głowy).Efekt – miękkie i lśniące włosy oraz zrównoważona pod względem Ph skóra. Prosty, tani, doskonały sposób na skórę i włosy. Kto nie ma warunków albo ochoty, do uprawy aloesów w domu, niech zastosuje alocit.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz